×

آموزش تحقیق

اندیشمندانی چون  برونر،  تابا، آزوبل و ساچمن معتقدند که انسان ها به طور طبیعی محقق و پژوهشگرند. این اعتقاد هم وجود دارد که برای ارتقای سطح توانمندی تفکر به فرایند منطقی و عقلی پژوهش، باید آگاهی کامل را در انسان ها ایجاد کرد. آگاهی نداشتن دانشجویان و پژوهشگران در زمینۀ تحقیق ممکن است آنها را در دستیابی به اهداف آموزش و حرفه‌ای خود دچار مشکل و اختلال کند در حالی که اگر با آگاهی و دانش کافی پژوهشگر کار خود را شروع کند، به موفقیت و پیشرفت چشم‌گیری دست می‌یابد. برای بالا بردن کیفیت پژوهش و تحقیق در جهت ارتقای سطح علمی آن، باید قبل از هر تحقیقی آموزش لازم و کافی جهت نوشتن تحقیق را کسب کنیم. در فرآیند تحقیق که موضوع آن مشخص می‌شود، باید طبق برنامه‌ریزی و مرحله به مرحله انجام پذیرد به نحوی که پژوهشگر بعد از رسیدن به پاسخ پرسش‌های جزئی به پاسخ پرسش‌های کلی‌تر برسد.

محقق در تمام فرآیند تحقیق لازم است روی بایدهای هدف تحقیق تمرکز کند  و آنرا در نظر پژوهش و فعالیت‌های خود قرار دهد همچنین پژوهشگر باید برای رسیدن به هدف تحقیق در بین روش‌های مختلف کیفی و کمی بهترین رویکرد را انتخاب نماید. در نوشتن مقاله تحقیقی باید مواردی را رعایت کرد: عنوان، مقدمه، چکیده، متن اصلی و…

تجربه نشان داده است که دانشی که از طریق مطالعه و تحقیق بدست می آید، ثبات و پایداری آن در ذهن بیشتر است .نظریه پرداز اصلی آموزش شیوه پژوهشی ” ریچارد ساچمن” است. از دیدگاه او هدف اساسی این الگو تقویت فرآیند تفکر استقرایی و استدلال علمی نتایج حاصل از پژوهش ها نشان داده اند. یکی از نکاتی که در نوشتن مقاله تحقیقی باید رعایت شود، مشخص کردن موضوع کلی است و بعد بررسی و تحلیل موضوع به لحاظ ارزشمندی و امکان‌پذیری آن است. پس در انجام تحقیق بعد از انتخاب موضوع و تدوین عنوان و قبل از نگارش طرح تحقیق نیاز داریم که آگاهی لازم را دربارۀ موضوع و مسائلی که برای پژوهش خود انتخاب کرده‌ایم انجام دهیم. موسسه میهن‌پژوه با دانش به‌روز در زمینۀ آموزش انواع مقاله‌های تحقیقی به شما این امکان را می‌دهد تا با دید باز و آموزش کافی در زمینۀ پژوهش مورد نظر خود به تحقیق بپردازید و به شما کمک می‌کند که با اصول اخلاقی بتوانید بهترین و با کیفیت‌ترین موضوع پژوهش کنید.

از این رو شما دانشجویان عزیز برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با واحد پژوهش‌یار در ارتباط باشید و همچنین برای مشاوره در زمینۀ آموزش تحقیق، با آیدی زیر در تماس باشید:

Mail : info@mihanpajooh.com

Call: 021-22228240 | +98-919-68-777-68 | +98-937-68-777-90

      Website : https://www.mihanpajooh.com