×

نگارش پایان‌نامه

 

 

در نگارش پایان‌نامه، یک پرسش پژوهشی اصلی باید مطرح و پاسخ داده شود. یک پایان‌نامه تا به این مرحله، مهم‌ترین قسمت از تحصیل شما به شمار می‌رود و طرح یک پرسش پژوهشی مرتبط با پایان‌نامه که نقش ستون فقرات آن را ایفا می‌کند، نگارش پایان‌نامه را از یک کار کسل‌کننده به یک امر مهم تبدیل می‌کند. نگارش پایان‌نامه به پنج بخش تقسیم می‌شود:

  • بخش اول، انتخاب موضوع : در این بخش به این نکات باید توجه کرد: به آنچه علاقمند هستید فکر کنید، پرسش‌های پایان‌نامه خود را انتخاب کنید، تحقیق خود را انجام دهید، اعضای گروه خود را انتخاب کنید.
  • بخش دوم، انتخاب منابع تحقیق برای نگارش پایان‌نامه: در این بخش باید ژورنال‌های پژوهشی مربوطه را بررسی نمایید. منابع اولیه خودتان را انتخاب نمایید. منابع ثانویه خود را انتخاب کنید. رفرنس‌های خود را بررسی کنید.
  • بخش سوم، رئوس مطالب: باید در این بخش ضوابط مربوط به رشته یا دانشکده‌تان را بشناسید، ایده پایان‌نامه‌تان را دقیقاً توضیح دهید. رأس مطالب و طرح کلی پروژه‌تان را تهیه کنید. بدانید که چه چیزی را باید در پایان‌نامه‌تان بگنجانید.
  • بخش چهارم، طی کردن فرآیند نگارش پایان‌نامه: شامل برنامه‌ریزی کردن است یعنی هر روز یک مقدار از پایان‌نامه را انجام دهید و بعد استراحت کنید و زمانی را برای نگارش پایان‌نامه انتخاب کنید که برایتان مناسب باشد. مقدمه پایان‌نامه را بنویسید، مقالات را مرور کنید، کارتان را در متن قرار دهید. پایان‌نامه را بنویسید و یک نتیجه قوی بنویسید. اطلاعات تکمیلی را اضافه نمایید.
  • بخش پنجم، تکمیل مراحل نگارش پایان‌نامه است: اما واضح است که اصول نگارش پایان‌نامه در زمینۀ تئوری، آسان به نظر می‌آید اما بسیاری از مشکلات زمانی بروز پیدا می‌کند که شما به نگارش پایان‌نامه به صورت عملی می‌پردازید.

موسسه میهن‌پژوه می‌تواند این مشکلات را با نیروهای متخصص و خبره برای نگارش پایان‌نامه در کلیۀ رشته‌های تحصیلی را رفع کند تا شما از یک پایان‌نامۀ کامل و جامع، لذت ببرید.شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر، با واحد پژوهش‌یار در ارتباط باشید و همچنین برای مشاوره در زمینۀ نگارش پایان‌نامه، با آیدی زیر در تماس باشید:

 

 

Mail : research@mihanpajooh.com

Call: 021-2222 8246 | +98-919-68-777-68 | +98-937-68-777-90

      Website : www.mihanpajooh.com

research@mihanpajooh.com