×

آموزش نگارش پروپوزال

 

اگر در حال تحصیل دکترا یا کارشناسی ارشد هستید، نتیجه می‌گیریم که رشتۀ اصلی مطالعۀ خود را انتخاب نموده‌اید حالا باید برای انتخاب یک موضوع خاص برای نوشتن پروپوزال خود این رشته را محدودتر نمایید. قبل از دادن توضیحات دقیق به بخش‌های نگارش پروپوزال اشاره می‌کنیم:

1- موضوع تحقیق
2- توضیح موضوع و اهمیت آن
3- ادبیات تحقیق و پژوهش‌های مرتبط
4- اهداف و فرضیه‌ها
5- روش و ابزار تحقیق
6- منابع

در نگارش پروپوزال، موضوعی انتخاب کنید که به آن علاقه داشته باشید. سعی کنید تحقیقات دقیق‌تری انجام دهید و به‌خاطر داشته باشید که شما به دنبال یک موضوع منحصربه‌فرد برای نوشتن پروپوزال هستید. بعد از انتخاب موضوع و آگاهی از آن و کسب اطلاعات نوشتن پروپوزال را آغاز کنید و قبل از آن این را به شما بگویم که اگر مسیر شما به‌طور کامل واضح و روشن نیست، نگران نباشید.

اگر دقیقاً مطمئن نیستید که موضوع شما تا کجا ادامه پیدا خواهد کرد، مشکلی نیست زیرا پروپوزال شما در طول زمان تغییر خواهد کرد. با معرفی حوزۀ مورد بررسی خود شروع نمایید. ساخت بدنۀ متن پروپوزال در هنگام نوشتن آن شکل می‌گیرد که باید آن را به بخش‌های مختلف تقسیم کنید. این تقسیم‌بندی بسته به محتوای آن به خواننده این اجازه را خواهد داد تا با وضوح بیشتری روند نوشتن پروپوزال را درک کند و تنوع بخش‌ها و ایده‌های متفاوت و روش‌هایی که شما در پایان‌نامه به کار می‌برید را روشن می‌کند. هنگام نوشتن پروپوزال، شما پایان‌نامه نمی‌نویسید بلکه تنها یک شِمای کلی از آن را نشان می‌دهید.

حتما در نگارش پروپوزال سعی کنید که از لحاظ علمی و ادبی هیچ غلطی نداشته باشید. سعی کنید عنوان را روشن و ساده بنویسید این گونه نکات شما را در نوشتن یک پروپوزال مطلوب و هدفمند یاری می‌کند. از نوشتن موارد اضافی مثل عریضه‌نویسی برای استاد راهنما جداً خودداری کنید. شما می‌توانید از خدمات موسسه میهن‌پژوه برای نگارش پروپوزال خود به بهترین نحو ممکن و در کمترین زمان استفاده کنید. این را بگوییم که در آخر سنجش علمی شما در واقع فقط از طریق پروپوزال میسر است پس ما تمام تلاش خود را برای تنظیم پروپوزال شما خواهیم کرد.

شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر، با واحد پژوهش‌یار در ارتباط باشید و همچنین برای مشاوره در زمینۀ نگارش پروپوزال، با آیدی زیر در تماس باشید:

 

Mail : research@mihanpajooh.com

Call: 021-2222 8246 | +98-919-68-777-68 | +98-937-68-777-90

      Website : www.mihanpajooh.com

research@mihanpajooh.com