×

آموزش پروپوزال

 

 

پرپروپوزال را می توان همانند نقشه یک ساختمان یا پژوهش عملیاتی در نظر گرفت که پیش از ساختن آن طراحی شده و روش انجام کار و مراحل آن را نشان می دهد. نوشتن پروپوزال نویسی معمولا با اهداف مختلفی مانند پروژه های تحقیقاتی در سطح کشور یا پایان نامه های کارشناسی ارشد و دکترا انجام می شود. پروپوزال نویسی آغاز طرح تحقیقاتی است چارچوب پایان‌نامه یا طرح پژوهشی را در بر می‌گیرد همان‌طور که می‌دانید، پروپوزال‌نویسی نکات و مراحلی دارد.

برای نوشتن یک پروپوزال خوب، مهم است که ابتدا یک موضوع عالی انتخاب کنیم و سپس قدم به قدم مراحل نوشتن پروپوزال را تعیین نمایید.پروپوزال نویسی را می توان اساس کارهای تحقیقاتی در نظر گرفت. پروپوزال یا طرح تحقیق پروژه اصلی نیست بلکه طرح پیشنهادی اولیه برای انجام پروژه اصلی است.

معمولا پروپوزال نویسی به سرعت و در زمان کوتاهی انجام می گیرد ولی دقت در طراحی و انجام محاسبات ، باعث می شود پژوهشگر در مراحل بعدی دچار مشکل نشود و فرایند انجام پروژه سریع تر پیش رود. در حقیقت می توان گفت در صورتی که هنگام تهیه پروپوزال تمام ارکان و قواعد آن را رعایت کرده باشیم ، تقریبا نیمی از پروژه را انجام داده ایم. با توجه به این مسائل ، آشنایی با روش نوشتن پروپوزال از اهمیت بسیاری برخوردار است

اگر شما دانشجوی فارغ‌التحصیلی هستید، نگارش پروپوزال یکی از چالش‌هایی است که باید با آن روبرو شوید پس قبل از آن که نگارش پروپوزال را شروع کنید، خود را با آگاهی از بسیاری از مطالب مجهز نمایید. مطالبی که در زیربخش‌های آموزش پروپوزال در سایت آمده، عبارتند از:نگارش، تایپ و ویراستاری کردن پروپوزال.

موسسه میهن‌پژوه بسیاری از مطالب در زمینۀ پروپوزال نویسی را به شما ارائه می‌دهد. هم‌چنین برای کمک‌رسانی به شما دانشجویان عزیز این افتخار را دارد که شما را در پروپوزال‌نویسی‌تان راهنمایی کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر دربارۀ دوره‌های آموزش پروپوزال، چگونگی شرکت و شیوۀ ثبت‌نام در آن‌ها، با واحد پژوهش‌یار موسسه از طریق آیدی و پست الکترونیک زیر در ارتباط باشید:

 

Mail : research@mihanpajooh.com

Call: 021-2222 8246 | +98-919-68-777-68 | +98-937-68-777-90

      Website : www.mihanpajooh.com

research@mihanpajooh.com