×

انجام تحلیل آماری

 

 

همه ما در زندگی خود ار آمار استفاده می­‌کنیم و در تصمیم­‌گیری‌های خرد و کلان خود، از آن بهره می­‌جوییم. برای نمونه، ممکن است، چند بار تجربه خوبی از تجارت با تاجر قد بلند نداشته باشید، از آن به بعد ناخودآگاه ممکن است در برخورد تجاری با تاجران قد بلند، محتاط عمل کنید.در این گونه مثال‌ها یک فرد بر اثر یک یا چند تجربه خود به نتیجه‌ای می‌رسد.  و این عمل وی در واقع استفاده از نوعی روش آماری است. روشی که پدیده‌ها را کمٌی کرده و یک نتیجه از آن می‌گیرد (در گذشته چند بار در یک موقعیت چنین امری اتفاق افتاده پس در در آینده اگر در این موقعیت قرار گرفتم، فلان کار را می‌کنم.پس خواسته یا ناخواسته ما در زندگی خود از آمار استفاده می کنیم.برای آشنایی بیشتر با تحلیل آماری مفاهیم زیر لازم ذکر است.

تحلیل آماری یعنی گزارشی شامل جداول و نمودارهای آماری و تحلیل و تفسیر آن‌ها به گونه‌ای که تصویری روشن و توصیفی از داده‌ها و هم‌چنین استنباط‌های حاصل از استخراج نکات کلیدی و مدیریتی از داده‌ها ارائه می‌دهد.

از تحلیل آماری می‌توان برای انجام بخش آماری پایان‌نامه خود، (فصل‌ 4 پایان‌نامه‌) یا برای یک ارگان و سازمان و… استفاده شود. همه ما در زندگی خود از آمار استفاده می‌کنیم و با آن تصمیم‌های ریز و درشت خود را تحلیل و به انجام می‌رسانیم. آمار، علم استفاده از اعداد و کمیت‌ها در راستای ایجاد مفهوم و نتیجه‌گیری‌هاست به وسیلۀ روش‌ها و تکنیک‌های آماری می‌توان به کمی‌سازی مفاهیم مختلف پرداخت و آنها را با هم مقایسه کرد. کمی‌سازی و دادن عدد به مفاهیم، فرض اصلی و اولیه علم آماری است در زمانی که این امر به درستی تحقق یابد، می‌توان نتیجۀ درستی از مفاهیم آماری گرفت. علم آماری بین تمام رشته‌ها و علوم عمومیت دارد. از این رو برای تحلیل کردن همۀ علوم می‌توان از آمار استفاده کرد.

تحلیل آماری شامل دو بخش آمار توصیفی و آمار استنباطی است. حال این تحلیل آماری را می‌توان به وسیله نرم‌افزارهایی مثل spss و لیزرل و آموس و استاتا و Eviews انجام داد. موسسه میهن‌پژوه شما را در انجام این کار یاری می‌کند و اینکه شما از کدام روش آماری و با چه نرم‌افزاری به پروژه‌های خود بپردازید.

شما می‌توانید برای اطلاعات بیشتر، با واحد پژوهش‌یار در ارتباط باشید و همچنین برای مشاوره در زمینۀ انجام تحلیل آماری، از طریق راه های ارتباطی زیر در تماس باشید:

Mail : research@mihanpajooh.com

Call: 021-2222 8246 | +98-919-68-777-68 | +98-937-68-777-90

      Website : www.mihanpajooh.com

research@mihanpajooh.com