×

مشاوره شغلی

 

 

ورود به دنیای کسب‌وکار در عصر حاضر که جهان وارد دوره‌ای از فرصت‌ها و چالش‌های بزرگ شده است، به دانش و مهارت خاص خود نیاز دارد. لذا لازم است که افراد را در طول تحصیلات برای انتخاب زندگی شغلی و مقابله با بحران‌ها و این چالش‌ها آماده کرد. مشاوره شغلی عبارت است از تعیین یک حرفه که با استعدادها و امکانات و خصوصیات روانی و جسمی فرد سازگار و هم جهت باشد.

شغل یا کار یکی از اصلی ترین بخش های زندگی هر فردی است. کار به انسان هویت داده و بسیاری از زمینه های شکوفایی او را فراهم می کند. بخش عمده دوره زندگی هر فردی را زمان کاری و شغلی او تشکیل می دهد. همه این موارد اهمیت بالای شغل در زندگی افراد را مشخص می کند.

در اینجا بررسی دو دسته از اطلاعات لازم است یکی مربوط به مشاغل و دیگری مربوط به استعدادها و توانایی فرد می‌شود. هدف موسسه میهن‌پژوه از مشاوره شغلی کمک به فرد متقاضی برای گسترش توانایی‌ها و نیازمندی‌های خود جهت آماده‌سازی کسب‌وکار است که به منظور به دست آوردن یک کسب‌وکار و بالا بردن عملکرد شغلی و توانایی مقابله با مشکلات و مسائل شغلی صورت می‌گیرد.

در موسسه میهن‌پژوه مشاوره شغلی با درنظر گرفتن رویاهای مالی و روحی متقاضیان مصاحبه کلی با او انجام می‌شود که در این مصاحبه هدف فرد از کار کردن و حقوق درخواستی او مشخص می‌شود و سپس با تعیین توانایی‌های فرد حقوق به صورت توافقی مشخص می‌شود. بعد از آنکه در مورد حرفۀ مورد نظر خود اطلاعاتی ارائه داد، کارشناسان با گرفتن آزمون‌های تخصصی و روان‌شناسی تشخیص می‌دهند که آیا رویاهای او عملی است و یا اینکه او مناسب شغل رویایی خود نیست.

اولین و مهم‌ترین کاری که مشاوره شغلی انجام می‌دهد، آنالیز بازار کار براساس الگوریتم‌های اختصاصی است که با تبدیل کردن آنها به اطلاعات می‌توان در زمینه یافتن کار یا تغییر آن برای متقاضیان آگاهی‌سازی کرد. مشاوره شغلی در صورتی که به شکل واقع‌بینانه و به وسیله کارشناسان حرفه‌ای صورت بگیرد، تاثیر به سزایی بر افزایش میزان درآمد و بهبود موقعیت اجتماعی فرد خواهد داشت. مشاور شغلی در مورد فرد شاغلی که به شغل خود علاقه دارد ولی از وضعیت فعلی راضی نیست و یا دانشجویی که به رشته خود علاقه دارد ولی نمی داند برای ورود به شغل چه کار کند، وظایف متفاوتی دارد. مشاور شغلی به او کمک می کند تا از طرفی جنبه های مختلف شغل خود از جمله زمینه های کارآفرینی، رشد شغلی، راه های افزایش درآمد و… و از طرف دیگر توانمندی ها و استعدادهای خود را به خوبی بشناسد. بر اساس این اطلاعات راه های مناسب بهبود وضعیت شغلی و پیشرفت را به او نشان می دهد.

موسسه میهن‌پژوه مشتاقانه در ارائه خدمات در زمینه مشاوره شغلی، منتظر شما عزیزان است.شما می‌توانید برای اطلاعات بیشتر، با واحد پژوهش‌یار در ارتباط باشید و همچنین برای گرفتن مشاوره شغلی با آیدی زیر در تماس باشید:

Mail : research@mihanpajooh.com

Call: 021-2222 8246 | +98-919-68-777-68 | +98-937-68-777-90

      Website : www.mihanpajooh.com

research@mihanpajooh.com